EtkinliklerGenel

Siyasal İşletme Kulübü Dinamik Faaliyet Kurulu Modeline Geçiyor…

**Güncelleme (07.06.2019): Sabit Faaliyet Kurulu listesi oluşturulmuş, kulüp birim sorumlusuna teslim edilmiştir. Yalnızca Dinamik Faaliyet Kurulu için kayıt olabilirsiniz.

      2008 yılından bu yana öğrencilerimizin kendini geliştirebilmeleri için emek harcayan kulübümüz, artık daha fazla öğrencinin kendini geliştirebilmesine imkan tanımak amacıyla Dinamik Faaliyet Kurulu Modeline geçiyor.

     Bu amacın gerçekleştirilebilmesi için ilk olarak 25 kişilik Faaliyet Kurulu üye sayısını 15’e düşürerek sabit kurulda bir küçülmeye gittik. Bu küçülme, kendini geliştirmek isteyen üyelerimiz ve gönüllülerimiz için daha fazla fırsat demek.
     Faaliyet Kurulumuzu sabit ekip ve dinamik ekip olmak üzere ikiye ayırdık. 15 kişilik ekip sabit ekibi oluştururken, diğer ekip dinamik ekibi oluşturmaktadır. Sabit ekip ile dinamik ekibin arasındaki temel fark çalışma şekilleridir. Sabit ekibin temel görevi, belirlenen görev tanımlarını yerine getirmek, birlikte çalıştıkları dinamik ekibin denetimini sağlamak, fikir üretmek ve belirlenen aralıklarla Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısına faaliyet raporu sunmaktır. Dinamik ekibin temel görevi ise gönüllü oldukları faaliyetlerde sabit ekibe yardımcı olmak, etkinlik ve organizasyonlarda görev almak, sponsorluk görüşmelerinde yardımcı olmak, kendi networkleri ile kulübe fayda sağlamak, teknik ve sosyal becerilerini geliştirme yoluyla kendine ve kulübe katkı sağlamaktır. 

     Sabit ekip ile dinamik ekip arasındaki bir diğer önemli farkı ise sorumluluk konusu oluşturmaktadır. Sabit ekip sürekli olarak kulüp faaliyetlerinde kendi görev tanımı çerçevesinde yer almak, belirlenen aralıklarda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısına faaliyet raporu sunmak, kendi departman ya da koordinatörlüğünde çalışan dinamik ekibi denetlemek ve yine kendi görev tanımı çerçevesinde kulübe faydalı fikirler üretmek ve bunları gerçekleştirmek için girişimde bulunmak zorundadır. Aksi halde Yönetim Kurulu tarafından görevinin feshi, hatta kulüp üyeliğinden çıkarma yoluna dahi gidilebilir. Dinamik ekipte yer alan bireyin sorumlulukları ise bir faaliyete gönüllü olmakla başlayıp, faaliyetin sonlanması ile bitmektedir. Dinamik ekip herhangi bir faaliyette yer alma ya da almama konusunda özgürdür fakat şu da unutulmamalıdır ki “Siyasallı Olmak” ve “Beyazıt Yönetim Zirvesi” gibi büyük çapta etkinliklerde kulübümüze destek olan dinamik ekip üyelerine öncelik verilecektir. Unutulmamalıdır ki Faaliyet Kurulu görev ve sorumluluklarına göre ikiye ayırılmıştır ve bir ekibin diğerine üstünlüğü yoktur.

     Dinamik Faaliyet Kurulu Modelinin temel amacı mümkün olduğunca çok öğrencinin kulüp faaliyetlerine katılarak kendilerini geliştirme konusunda destek olmaktır. Kulübümüzün kapıları kendisini geliştirmek isteyen tüm öğrencilere açıktır. Zaten her şeyi çok iyi yapabilsek burada işimiz ne değil mi?

     Haydi durma! Siyasal İşletme Kulübü seninle tanışmak için can atıyor! Eğer sabit kurulda yer almak istiyorsan önce “Sabit Faaliyet Kurulu Görev ve Tanımları İçin Dokunun” butonuna dokunmanızı ve ilgili görev ve tanımları incelemenizi tavsiye ediyoruz. Merak etme! Sabit kurulda yer alamasan bile dinamik ekip içinde yer alacaksın. Eğer her şey tamamsa “Siyasal İşletme Kulübü Ailesine Katılmak İçin Dokunun” butonuna dokunabilirsin. 

     Daha sert dokununca diğer adaylar arasında öncelikli olmuyorsun bunu da belirteyim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir