Etkinlikler

“Siyasallı Olmak’18” Etkinliği Gerçekleştirildi

 

 

Fakültemiz bünyesinde faaliyet gösteren İşletme Kulübü, 24 Şubat’ta “Siyasallı Olmak’18” adlı etkinliğini rektörlük binamızda yer alan Doktora Salonu’nda gerçekleştirdi.

 

İstanbul Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın da takip ettiği etkinlik saat 10.00’da başladı. Açılış konuşmalarını; İstanbul Üniversitesi rektör yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat, SBF dekanı Prof. Dr. Ayşegül Komşuoğlu, Siyasal Vakfı Başkanı Ünsal Sözbir, SBF Mezunlar Derneği Başkanı Dr. Av. Bülent Balkan ve İşletme Kulübü Başkanı Beyza Etiz gerçekleştirdi.

 

Okulumuzdan ve başka okullardan öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği etkinlik iki oturum olarak yapıldı. Birinci oturum SBF öğretim üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan moderatörlüğünde; Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, 26. Dönem İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sezai Uçarmak ve RTÜK Üyesi Nurullah Öztürk’ün katılımlarıyla gerçekleşti ve konuşmacılarımız öğrencilere tecrübelerini aktardılar.

 

İkinci oturumda ise SBF’den mezun olduktan sonra tercihlerini akademide kariyer yapmaktan yana kullanan deneyimli hocalarımız konuşmacı olarak katıldılar. İstanbul Üniversitesi SBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emrah Cengiz’in moderatör olarak katıldığı etkinliğin ikici oturumunda; İstanbul Üniversitesi SBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Esen, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zehreddin Aslan ve Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alaeddin Yalçınkaya konuşmalarıyla katkı verdiler.

 

Etkinlik, İşletme Kulübü üyelerinin konuşmacılara verdiği teşekkür hediyeleriyle sona erdi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir